Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wagi serii XM

Wagi multimedialne
Niemal od tysięcy lat sposób komunikacji sprzedawcy z klientem w punkcie sprzedaży praktycznie się nie zmienił-aż do dnia pojawienia się wag multimedialnych Avery Berkel serii XM.
Zadaniem innowacyjnych technologii, które zastosowano w wagach XM, jest absolutna maksymalizacja wydajności pracy i zysku generowanego w stanowisku sprzedaży, przy jednoczesnej oszczędności czasu i kosztów!
Wagi multimedialne XM mogą konkurować z typowymi wagami systemowymi, oferując bezkonkurencyjne możliwości w zakresie obsługi klientów i zwiększania sprzedaży, co jest najważniejszą nowością w urządzeniach ważących. Poprawiają jakość obsługi i podnoszą interakcję z klientem na nowy, nieznany poziom. Mogą zmienić nie tylko sposób komunikacji sprzedawcy z klientem, ale także znacząco wpłynąć na efektywność sprzedaży. Oferują szereg rozwiązań niedostępnych w produktach konkurencji, a ich funkcjonalność znacznie wykracza ponad to, co mogły dotąd wykonywać wagi sklepowe.
Dotychczas można było wybierać tylko pomiędzy wagami systemowymi (w dobrej cenie) i wagami PC (o supermożliwościach), obecnie wagi XM Avery Berkel oferują najbardziej zaawansowane właściwości i wiele nowych rozwiązań bez kompromisów!
Lepsza komunikacja z klientem większy zysk!
Waga XM to właściwie automatyczny asystent sprzedawcy. Dostępne oprogramowanie do zarządzania multimedialnymi funkcjami wagi tworzy spójny system wspomagania sprzedaży. Po raz pierwszy w historii urządzenie ważące stało się aktywną częścią takiego systemu!
Wagi Avery Berkel XM wyposażone są w ekrany dotykowe, ekrany do wyświetlania reklam, łączność internetową ze stronami www, duży szybkowymienialny pojemnik na etykiety lub bony rabatowe, oraz liczne inne udogodnienia. Ze względu na swoje właściwości i stosunek ceny do możliwości mają wielką szansę stać się podstawowym modelem wag multimedialnych w sieciach handlowych i dużych sklepach.
Najważniejsze cechy multimedialne nowych wag to np.:
wyświetlanie animowanych informacji, reklam i spotów reklamowych
dokładne informacje uzupełniające o produkcie dostępne dla sprzedawcy
możliwość drukowania przepisów kulinarnych i innych informacji na etykiecie
pobudzanie sprzedaży poprzez informacje o promocjach wyświetlanych na wadze lub drukowanych na etykiecie
możliwość drukowania bonów rabatowych, premiowych i lojalnościowychTeraz np. zaoferowanie specjalnego rabatu w sklepie podczas mniejszego ruchu czy premiowanie zwiększonych zakupów stało się znacznie prostsze. Możliwości wykorzystania nowego systemu ogranicza praktycznie tylko wyobraźnia!
Wagi XM Avery Berkel są lepsze nie tylko dzięki swoim właściwościom multimedialnym. Oto unikatowe zalety i właściwości, które sprawiają, że wagi XM to wyjątkowe urządzenia nie tylko w swojej klasie:
Smukły, nowoczesny wygląd
Wagi XM mają nowoczesny design i fantastycznie prezentują się w sklepie. Części obudowy pokryto stalą nierdzewną, nie tylko dla świetnej prezencji, ale także, by łatwo utrzymywać urządzenie w czystości. Łatwemu czyszczeniu sprzyja łagodnie wyprofilowany, obły kształt i precyzyjne zintegrowanie szalki z obudową.
Monitor dotykowy dla personelu
Monitor dotykowy ułatwia obsługę, sprawia, że jest ona intuicyjna i szybka. Nie trzeba pamiętać kodów produktów. Standardowe oprogramowanie analizuje sprzedaż poszczególnych towarów i ułatwia dostęp do „przycisków” najlepiej sprzedających się produktów. Im częściej dana jednostka towaru jest przywoływana, tym szybszy jest do niej dostęp, co przyspiesza obsługę i zwiększa wydajność pracy.
Kolorowy ekran VGA dla klienta
Na ekranie można wyświetlać informacje o promocjach, ofertach sprzedaży wiązanej (np. produktów powiązanych z aktualnie ważonym produktem), reklam, przepisów/receptur lub ofert ze stron internetowych. Wyświetlanie reklam może być też źródłem dodatkowych przychodów sklepu. Ekran umieszczony jest bezpośrednio przed klientem, dlatego komunikowanie jest niezwykle efektywne.
Druk na szerszych etykietach
Szerokość druku 70 mm (przy maks. szer. etykiet 72 mm) pozwala uzyskać więcej etykiet z jednej rolki i rzadziej wymieniać rolki. Maksymalna średnica rolki to 120 mm.
Druk w odcieniach szarości
Logotypy, obrazki i informacje mogą być drukowane w odcieniach szarości, dlatego etykiety wyglądają lepiej. Każda etykieta stanie się aktywnym elementem systemu informacji marketingowej!
System kontroli i korekty wydruku kodów kreskowych
Specjalny system na wyjściu z drukarki kontroluje jakość kodu kreskowego, i jeśli jest ona niewystarczająca, wydruk zostaje automatycznie skorygowany, by nie powodował problemów na dalszych etapach obsługi klienta. Oznacza to mniej problemów z nieczytaniem kodów przez skanery kasowe! Rozwiązanie to przyspiesza obsługę klienta i zmniejsza straty spowodowane przez źle wydrukowane kody.
Brak wyjmowanych części w drukarce (np. drzwiczek)
Moduł drukujący wyjmuje się jednym ruchem, zapewniając wygodną i szybką wymianę rolki. Wyeliminowano szereg wyjmowanych części, które wydłużają proces wymiany taśmy. Aby szybciej obsługiwać klientów i nie powodować wydłużenia kolejki do stoiska, w wagach XM rolki wyjmuje się nie tylko rzadziej i łatwiej.
Wskaźnik zużycia rolki
Kontroluje ilość etykiet pozostałych na rolce do zadrukowania, dzięki czemu można ją wymienić w odpowiednim czasie, nie zmniejszając płynności obsługi klientów.
Korekcja niespoziomowania wagi (system ValuMax)
Wagi multimedialne XM Avery Berkel to pierwsze na świecie wagi, w których zastosowano unikatowy system korekty niespoziomowania.
Jak pokazały badania przeprowadzone w placówkach detalicznych, na kilkaset skontrolowanych wag średnie odchylenie od poziomu wynosiło 1,5°, a tylko jedna waga nie wymagała korekty! Inne badania, przeprowadzone przez brytyjski magazyn TRADING STANDARDS NEWS dowiodły, że ponad połowa skontrolowanych wag nie spełnia wymaganych norm określających dopuszczalne odchylenie wagi od poziomu!
Pokazywana waga ważonego produktu zależy od kąta nachylenia wagi (F=mg x cos alfa) i gdy kąt alfa jest różny od zera, waga zmierzona jest zawsze mniejsza niż waga rzeczywista. ValuMax - system zastosowany w wagach XM - niweluje błąd ustawienia wagi, przez co poprawia efektywność ekonomiczną sprzedaży. Niespoziomowana waga bez takiego systemu zaniża wskazania masy na niekorzyść właściciela sklepu i w skali roku przynosi wymierne straty.
Przyjmując, że w ciągu roku ilość ważeń wynosi 100 000, a średni koszt ważonego produktu wyniósłby tylko 5 zł, wartość zważonych produktów to 500 000 zł, a strata sprzedawcy spowodowana tą niedokładnością (ok. 1,5 g/kg) to min. 750 zł rocznie. Tyle może zaoszczędzić jedna waga z systemem ValuMax.
Przeglądarka stron www
Dostęp do stron www ułatwia szkolenie personelu np. za pomocą wspólnego dla całej sieci panelu informacyjnego i pozwala w dowolnym momencie sięgnąć do potrzebnych informacji, np. o produktach lub recepturach.
System autodiagnostyczny
Wagi XM wyposażone są w system autodiagnostyki, który monitoruje stan urządzenia i może podawać komunikaty lub wysyłać powiadomienia (np. na adres e-mail lub SMS-em), gdy zachodzi konieczność przeprowadzenia czynności serwisowych. Pozwala to zapobiegać przestojom i zmniejszyć ilość koniecznych interwencji serwisu.
Otwarty system operacyjny Linux
System operacyjny Linux pozwala stosować i rozwijać aplikacje zewnętrznych dostawców, w tym prezentacje multimedialne i różnego rodzaju programy narzędziowe.

Kup teraz

SPECYFIKACJA PRODUKTU

Poznaj naszą pełną ofertę

Skontaktuj się z nami