Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Legalizacja - sprawa warta uwagi

Z naszych obserwacji z lat ubiegłych wynika, że pierwszy kwartał roku to okres, w którym wygasa blisko 80% legalizacji wszystkich wag  sklepowych, a nasi klienci dwa razy częściej niż w pozostałych okresach roku zgłaszają potrzebę usług serwisowych w swoich punktach handlowych – mówi Marcin Barton, kierownik Działu Usług Serwisowych firmy Uniscale.

W przypadku wag sklepowych nowe urządzenia otrzymują ważną 3 lata legalizację pierwotną. Po upływie tego okresu właściciel punktu handlowego musi zadbać o zdobycie tzw. legalizacji wtórnej, dzięki której będzie mógł korzystać z urządzenia przez  kolejne 25 miesięcy. Warto pamiętać, że bez legalizacji wtórnej sprzętu punkt handlowy jest się narażonym na kary finansowe ze strony Urzędu Miar bądź innej jednostki administracji państwowej, a także na ewentualne reklamacje ze strony niezadowolonych klientów. Legalizacja to sprawa warta Państwa uwagi.

W sprawie legalizacji wtórnych oraz innych usług serwisowych w punktach handlowych można kontaktować się z naszym Działem Obsługi Serwisowej. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem: tel. 22 569 52 82 lub droga mailową na adres: serwis@uniscale.pl